HAKKIMIZDA

  • Evihan Deri Kösele Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ nin temelleri nesiller önce dedelerimiz tarafından Türkiye’ nin küçük bir kasabası olan Develi’de tabakhanecilik, dericilik ve ayakkabıcılık yaparak atılmıştır. Şirketimizin bu kadar köklü olması 1958 yılında İstanbul’un deri ve ayakkabı merkezi olan Mercan’da sağlam bir başlangıç yapmamızı sağladı. Uzun yıllar boyunca esnaflık anlayışımızla hem İstanbul, hem de Anadolu’daki ayakkabı üreticilerimize hizmet verdik. 90’ lı yıllarda ayakkabı piyasasının Gedikpaşa’ ya yönelmesi bizi taşınmaya teşvik etti. Yıllar boyunca tüm tecrübelerimizde “güven” normundan ödün vermeden ilerlediğimiz için sektörde şirketimizin üstünlüğü tescillenmiştir.
  • Uluslararası bir marka olabilmek ve pazarımızı daha da genişletebilmek için yurt içi müşterilerimizin yanı sıra yurt dışı piyasasına da açılmamız gerektiğini düşündük. Özellikle 1991’de Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin dağılmasından sonra ayakkabı, çanta ve kemer sektörlerine yan sanayi olarak deri ürünlerini ithal ve ihraç etmeye başladık. Rusya, Ukrayna, Romanya, Yugoslavya, Bulgaristan, Türk Cumhuriyetleri gibi diğer yabancı ülkelere satabilme imkânı şirketimizin gelişiminde büyük katkıda bulunmuştur. Yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğumuz fuarlar ürünlerimizi sizlere küresel alanda sunma olanağı sağlamıştır.
  • 2015 yılında yerli piyasadaki müşteri potansiyelimizi daha da genişletebilmek için Aymakoop İkitelli şubemizi açtık. Yeni şubemiz bize yeni ürünler ve yeni müşteriler kazandırdı ve kazandırmaya da devam ettirmektedir.
  • Tüm bu gelişmeler esnasında hedefimiz her zaman kaliteli ürünler ve kaliteli hizmet sunmak olmuştur. Günümüzde Evihan Deri Kösele Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi gerek yurt içi, gerekse yurt dışında piyasanın en köklü en güvenilir şirketlerinden biri olarak sizlere Gedikpaşa ve İkitelli şubelerimizde hizmet sunmaya devam etmektedir.